Links
📕

Pravidla

Zásady komunity serveru VanillaCore

🛑 Ujistěte se, že jste si přečetli níže uvedená pravidla 🛑
Všichni členové VanillaCore serveru jsou povinni dodržovat Discord Guidelines. https://discord.com/guidelines
Přečtěte si všechny pokyny. Pokyny na výše uvedeném odkazu jsou seznamem pravidel, podle kterých očekáváme, že se lidé budou při interakci s komunitou chovat. Pro orientaci však níže uvádíme shrnutí hlavních bodů.

Zásady komunity serveru VanillaCore nepovolují žádné z následujících chování:

 1. 1.
  Používání jazyka nebo zveřejňování obsahu, který lze důvodně považovat za diskriminační.
 2. 2.
  Zveřejňování pornografického, nechutného nebo příliš násilného obsahu.
 3. 3.
  Rozesílání spamu nebo nadměrné zasílání zpráv, včetně příliš častého opakování otázek nebo opětovného zasílání odkazů.
 4. 4.
  Formátování uživatelských jmen tak, aby byla špatně čitelná, aby se vydávala za jiná, aby inzerovala nebo byla nevhodná.
 5. 5.
  Pingování majitele serveru, moderátorů nebo přispěvatelů bez pádného důvodu.

Některé projevy chování považuje komunita za obzvláště nežádoucí a za kterýkoliv z nich bude uživatel okamžitě a bez varování potrestán banem:

 • Rasové urážky nebo rasistické projevy
 • Sexistické urážky nebo sexistické projevy
 • Homofobní nebo transfobní urážky nebo projevy
 • Ableistické urážky nebo projevy
 • Jakékoli jiné nenávistné projevy, které ještě nejsou uvedeny v seznamu
 • Doxxing lidí
 • Osobní útoky
Moderátoři a majitel mají volnost při interpretaci těchto pravidel a jednají v nejlepším zájmu komunity jako celku. Neznalost těchto pravidel není obhajobou.
Porušení kteréhokoli z těchto pravidel může mít za následek varování, kick a/nebo ban dle uvážení moderátorů a majitele

Všeobecná pravidla

§1 Veškeré stavby postavené na tomto serveru se automaticky stávají majetkem serveru a nelze je vymáhat.
§2 Je přísně zakázáno propagovat jiné herní servery nebo jakékoli projekty nesouvisející s tímto serverem.
§3 Rasismus, nacismus a jiná hnutí, která prokazatelně směřují k potlačování lidských práv a svobod nebo hlásají národnostní, rasovou, náboženskou či třídní nenávist nebo nenávist vůči jiné skupině osob, nejsou tolerovány.
§4 Používání nevhodných, vulgárních nebo urážlivých přezdívek a skinů je zakázáno.
§5 Každý hráč má právo na soukromí. V případě, že hráč zjistí nebo rozšíří osobní údaje bez souhlasu dotyčné osoby, bude trvale zabanován a vyřazen z whitelistu.

Chování

§6 Buďte slušní, nevyvolávejte konflikty a neprovokujte! Pokud vám chybí základy slušného chování, věřte mi, že vám tu pšenka nepokvete. Toto je komunita starších a inteligentních lidí, takže opravdu netoužíme po lidech, kteří rádi vyvolávají hádky a provokují. Pokud mezi takové lidi patříte, pak tu nemáte co dělat.
§7 Nebuďte přehnaně vulgární! Nikdo vám tady neukousne hlavu za normální nadávání, ale všeho s mírou, pokud dojde k nějaké velké slovní přestřelce, kde je každé druhé slovo sprosté, pak bude majitel nucen zasáhnout.
§8 Chovejte se s úctou k ostatním hráčům na serveru, zejména ke starším a k majiteli obzvlášť.
§9 Nepingujte majitele bez pádného důvodu! Pamatujte, že majitel není váš otrok a pokud něco potřebujete, slušně požádejte a počkejte, až se vám bude moci věnovat. Také prosím neobtěžujte majitele zbytečnými věcmi a pište mu DM jen v případě, že je to opravdu důležité.
§10 Udržujte na serveru míru inteligence! Tento server je pro starší hráče a mladší hráče bereme jen pokud prokáží, že mají trochu rozumu a nejsou to pubertální debílci, kterým přijde vtipná každá kravina, kterou napíšou. Proto se prosím snažte chovat alespoň trochu dospěle a ne jako malé děti.
§11 Hráči jsou povinni nahlásit každého hráče, který porušuje pravidla serveru. Jakmile se ukáže, že někdo porušování pravidel kryl, bude spolu s porušovatelem pravidel trvale zabanován.
§12 Nenabádejte nikoho k porušování pravidel! Pokud se tak stane bude to považováno za nerespektování pravidel a potrestáno trvalým banem.

Chat

§13 Nespamujte! Spamování na discordu i v chatu Minecraftu je zakázáno.
§14 Prosím dodržujte zaměření všech místostí na Discordu.
§15 Udržujte prosím nějakou formu chatu. Máte problém s češtinou a potřebou psát v každé větě "OMG" nebo "LOL" nebo dávat za každou zprávu smajlíky jako "XDD" s miliardou déček? Pokud trpíte takovými dětinskými výlevy, tak věřte, že na dětských serverech to může být cool, ale v tomto případě prosím jděte dělat XDD jinam, protože tady na to nikdo není zvědavý.
§16 Jakýkoliv NSFW obsah je zakázán, ať už na Discordu nebo v Minecraftu.
§17 Chtěl bych, aby se na chatu zachovala určitá úroveň inteligence. Pokud jste mladší hráči, nezapomeňte, že hrajete na serveru pro dospělé, kde nikdo netouží neustále číst, jak někdo nezvládá svůj rodný jazyk.

Stavba a těžba

§18 Neničte bloky co nemáte! Na serveru nemáme žádnou ochranu proti ničení, protože spoléháme na vzájemnou důvěru hráčů a také na to, že nejste úplně hloupí, takže pokud vidíte, že se bloky na spawnu ničí, není to ve skutečnosti chyba a nemusíte v tom pokračovat.
§19 Kopejte a stavte alespoň 300 bloků od spawnu, pokud nevíte, jak to poznat, stačí použít souřadnice a trochu matematiky. Na spawnu by mělo být v budoucnu postaveno město, takže by se hodil nějaký prostor kolem něj.
§20 Opravte po sobě jakékoliv škody! Pokud například spawn a jeho okolí nebo nějakou hráčskou stavbu omylem poškodíte, očekává se, že to po sobě opravíte, předstírat, že o ničem nevíte, nepomůže, protože vždycky zjistíme, kdo to udělal. Pokud tak neučiníte budete trvale zabanováni
§21 Snažte se mapu nijak extrémně nepoškozovat, chceme, aby nějakou dobu vydržela a vypadala k životu, proto nemusí být v každém rohu mapy hliněné věže 1x1 a díry to stejné.
§22 Stavte pěkně! Vyhněte se stavění pouze z jednoho materiálu a použijte kombinaci náročnějších materiálů. Dbejte alespoň trochu na detaily a snažte se, aby vaše budovy vypadaly co nejlépe. Opravdu bych se rád vyhnul hliněným domům nebo věžím ve tvaru kvádru, které jsou postaveny pouze z cobblestonu a podobným stavebním vyvrhelům na serveru.
§23 Je přísně zakázáno vytvářet .schematic tzv. "schéma" jakékoli stavby hráče pomocí modifikace Litematica nebo Schematica bez souhlasu autora dané stavby.
§24 Je přísně zakázáno používat Litematica/Schematica Printer pro čistou stavbu. Je povolen jako doplněk pro stavbu příslušenství, rozšiřování farem, stavbu drobností, jako je TNT Duper a mechanismů. U větších projektů ho vynechejte a nestavte pomocí printeru celé masivní farmy stažené z internetu. Tato hra je především o kreativitě a ta pak ztrácí smysl vkládáním budov z internetu bez jakéhokoli úsilí.
§25 Snažte se často nepoužívat stažené .schematic velkých budov a farem z internetu. Buďte prosím originální a nekopírujte každou farmu nebo budovu z internetu. To neznamená, že je zakázáno postavit farmu podle veřejně dostupných schémat, ale opět všeho s mírou a rozhodně nepoužívejte pro takto velké projekty Printer, viz pravidlo §24.

Griefing

§26 Ničení cizích budov jakýmkoli způsobem je přísně zakázáno.
§27 Jakékoli krádeže cizího majetku jsou zakázány, což platí nejen pro truhly, ale také pro farmy, item framy a podobně.
§28 Zabíjení cizích zvířat v ohradách nebo vesničanů či monster ve farmách je rovněž zakázáno a přísně trestáno.
§29 Používání jakýchkoli modifikací klienta, které poskytují hře neférovou výhodu, včetně skriptů, x-ray resourcepacků, je v rozporu s pravidly. Máme však několik výjimek pro konkrétní modifikace.
§30 Využívání chyb a bugů ve hře nebo děr v pravidlech je trestné, stejně jako jejich nenahlášení.
§31 Úmyslné zabíjení bez jakékoliv dohody proti vůli hráče je rovněž trestné.
§32 Nestavte výkonově náročné stavby! Pokud vybudujete stavbu, která negativně ovlivňuje chod serveru, budete vyzváni k její nápravě. Pokud tak neučiníte, bude část nebo celá vaše stavba smazána bez náhrady.
§33 Úmyslné ovlivňování chodu serveru (redstone obvody, afk u spawneru, způsobování lagů nebo pádů serveru) bude trestáno.
§34 Je přísně zakázáno používat autoclicker jakožto program nebo modifikaci a používat jej pro AFKing na farmách. Hardwarové modifikace myší, například tlačítka na 2-4 kliknutí a další úpravy jsou povoleny s výjimkou tlačítek na makra.
§35 Je přísně zakázáno jakkoli replikovat seed mapy nebo celkovou mapu, stejně jako je šířit a používat k vlastnímu sebezvýhodnění. Jakmile bude zjištěno, že vlastníte seed mapy, budete trvale zabanováni.
§36 Zbytečné rozsáhlé poškozování mapy pomocí výbušnin, dělání obřích perimetrů pomocí TNT dupingu, nebo rozsáhlé vypalování lesů, pokud nechcete místo nadále využívat ke stavbě, jakéhokoli druhu je zakázáno.

Farmy

§37 0-tick farmy jsou zakázané. Kromě toho, že jsou zbytečným zdrojem lagů (vysoká frekvence redstonu, chování pistonů), jsou také považovány za zneužití hry, protože věci jsou generovány mnohem rychleji, než by tomu bylo za normálních podmínek.
§38 Žádné chunk loadery, masivní item třídičky, mob switch nebo příliš velké redstone stavby co by server nezvládl.
§39 Mob farmy musí mít pokud možno vypínač. AFKing na mob farmách je povolen za předpokladu, že mají vypínač a kill switch.
§40 Systémy sbírání pomocí hopper vozíků jsou docela hrozný nápad, zejména když se tyto vozíky neustále pohybují. Vyhněte se jim, prosím, kdykoli je to možné, a je to možné téměř vždy. Stacionární hopperové vozíky jsou vhodnější, pokud jsou udržovány v nízkém počtu.
§41 Farmy používající nether portály nejsou povoleny. Kvůli nim se hloupě načítají chunky v příslušném světě, což způsobuje lagování a zbytečnou spotřebu paměti.
§42 Nestavte příliš rychlé opakovače. Pokud ve své redstonové stavbě potřebujete opakovač, ujistěte se, že běží přiměřeně pomalou rychlostí, abyste se vyhnuli zbytečným lagům či pádům serveru.
§43 Udržujte farmy mobů nebo rostlin v rozumné velikosti a hodnotě, tj. nemějte příliš mnoho mobů na jedné farmě a snažte se nestavět farmy příliš blízko sebe.
§44 Zbytečný AFKing s velkým počtem mobů, který způsobuje lagy serveru, je zakázán.
§45 Fish farmy využívající note bloky nebo trapdoory jsou přísně zakázány. Lze najít levné a účinné alternativy.
§46 Než začnete stavět farmu, ujistěte se, že ji již nepostavil některý z hráčů v #🌾︱farms ve vaší blízkosti pro veřejné použití. Porušení tohoto pravidla může mít za následek odebrání vaší farmy bez náhrady.
§47 Všechny větší farmy musíte povinně zapsat do kanálu #🌾︱farms podle šablony. Pokud tak neučiníte, bude vaše farma bez náhrady smazána.

Modifikace

Seznam povolených a zakázaných modů pro tento server.
Pokud chcete použít nějaký mod a není na seznamu, zamyslete se nad jeho náturou, účelem a popřemýšlejte, zda je podle vás v pořádku na vanilla serveru.
To že zde není nějaký napsaný neznamená že je zakázaný. Pokud si nejste s nějakým modem jisti, zeptejte se.

Povolené mody:

Optifine
Iris
Sodium, Lithium, Phosphor, Starlight, atd..
Light Overlay
Journey Map
VoxelMap
Xaero's Minimap
Shulkerbox Tooltip
NBT Tooltip
Mod Menu
Inventory Tweaks
Litematica/Schematica
Not Enough Items (NEI)/Too Many Items
WAILA/ WAWLA
Mini Hud
Item Scrollers
Vanilla Tweaks
Giselbar's Durability Viewer
Better Dropped Items
Presence Footsteps
Appleskin
Dynamic Surroundings
Sound Filter
First Person Model
Not Enough Animations
:x:

Zakázané mody:

Free Cam mody
Hacked Clienti
Upravené client instance jako: Badlion Client, Lunar Client, atd..
Auto Clickers
Auto Loggers
X-ray
Tweakaroo
BBOutline Reloaded
Makra, která ovlivňují hratelnost - zvýšení rychlosti kliknutí / rychlosti skoku / atd. Gamma Utils
Last modified 7mo ago